HISWA.nl nu ook in het Duits

15 januari 2026

Watersportportal HISWA.nl is nu ook beschikbaar in het Duits, naast Nederlands en Engels. Met de Duitstalige versie wordt ingespeeld op de grote traffic vanuit Duitsland aan de website. HISWA-RECRON – de ondernemersorganisatie voor watersport en recreatie – maakt HISWA.nl zo nog beter vindbaar en toegankelijk voor de duizenden Duitse watersporters die jaarlijks in Nederland het water op gaan.

Met ‘Was möchten Sie auf dem Wasser tun?’ komt HISWA-RECRON Duitsers tegemoet in hun eigen taal op HISWA.nl/de. Uiteraard spreken Duitsers ook Engels maar ze waarderen het om in hun eigen taal aangesproken te worden. Op de site kunnen Duitse bezoekers voortaan niet alleen terecht voor het huren of kopen van een nieuwe of gebruikte boot, maar ook voor zeilcursussen, vaarvakanties en onderhoudtips.

Bundeling
De Duitse versie is onderdeel van een strategische keuze om alle producten en diensten van de aangesloten HISWA Erkende Bedrijven samen te brengen op één krachtige website. Vandaar dat voormalige losstaande websites als vakantievaren.nl en bootsurlaubholland.com nu geïntegreerd zijn in HISWA.nl. Deze bundeling levert niet alleen aanzienlijke voordelen op in beheer en kosten, maar zorgt ook voor een sterkere online positie in zowel Google- als AI-zoekresultaten.

“Dankzij deze uitbreiding worden onze leden door een nog groter internationaal publiek gevonden. We maken van HISWA.nl de centrale plek waar watersporters alles kunnen vinden wat ze willen weten over of doen in de watersport. Met watersportbeurs Boot Düsseldorf in het vooruitzicht – de plek waar veel watersporters zich oriënteren op het komende vaarseizoen – een mooi moment om live te gaan”, aldus René van der Vlist, hoofd marketing en communicatie bij HISWA-RECRON.

Terug naar overzicht